Ja
 
IndeksIndeks  CalendarCalendar  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  
Serdecznie witamy!
Witamy W budowie w budowie .
w budowie w budowie
Witamy bardzo serdecznie!
Zostańcie z nami Planujemy coś wielkiego.

Share | .
 

 Regulamin forum 10/12/15

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Red Thunder


avatarPosty : 39

Gacie merlina
Z:
71/100  (71/100)
P:
25/100  (25/100)

PisanieTemat: Regulamin forum 10/12/15   Sro Gru 09, 2015 11:51 pmRegulamin forum

● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●


Aktualizowany dnia: 05.10.2015

Zasady ogolne


1.1. Fabuła forum  opiera się na świecie wykreowanym przez J.K Rowling (Harry Potter i Pottermore). Nie jest to jednak równoznaczne z tym, że fabuła będzie wierną kopią książek.

1.2. Należy rejestrować się imieniem i nazwiskiem postaci. Zakazane jest tworzenie postaci o tych samych danych co bohaterowie innych książek bądź filmów i seriali (np. Elena Gilbert, Clary Fray, Jon Snow, Cersei Lanninster itp)

1.4. Na forum obowiązują zasady netykiety.

1.5. Od daty rejestracji ma się 7 dni na napisanie karty postaci.

1.6. Na forum obowiązuje zakaz zamieszczania treści pornograficznych, rasistowskich oraz obrażających czyjekolwiek odczucia moralne i religijne lub w dowolny sposób łamiące prawo. Jednocześnie Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników.

1.7. Zabrania się reklamowania innych stron w tematach do tego nieprzeznaczonych. Podobnie sprawa wygląda z wszelkimi tematami, nie mieszczącymi się w obrębie fabuły.

Posty i fabula


2.1. Niemożliwe jest pisanie w tematach fabularnych bez uprzedniej akceptacji Karty Postaci. Grozi za to ostrzeżenie, z kolei trzy ostrzeżenia skutkują banem na czas nieokreślony, ustalany indywidualnie w zależności od "wykroczenia".

2.2. Na forum przestrzegamy wszelkich zasad języka polskiego i szanujemy nasz ojczysty język, nie kalecząc go. Jeśli ktoś chciałby powoływać się na swoje dowolne "dys-", wskazane jest korzystanie z przeglądarek, wychwytujących błędy lub redagowanie postów w Wordzie.

2.3. Posty to nie tylko jedno zdanie wypowiedziane przez postać. Ona prawdopodobnie także coś czuje, zdarza jej się myśleć, jak każdemu człowiekowi. Dodatkowo wykonuje jakieś gesty, zmienia się jej mimika twarzy... Nie stoi jak ten kołek i nie trajkocze głosem robota. Postarajcie się więc to opisać, coby jak najlepiej daną sytuację przedstawić.

2.4. Jedyną wszechwiedzącą i wszechmogącą postacią na forum jest Mistrz Gry. Poszczególne postaci nie mogą więc wiedzieć o tym, co działo się bez ich udziału, nie mogą również decydować o tym, co dzieje się z postaciami innych Użytkowników.

2.5. Bilokacja jest niemożliwa. Oznacza to, że postać nie może przebywać w kilku miejscach jednocześnie. Wyjątkiem są posiadacze zmieniacza czasu, acz o tym decyduje Administracja. Wyjątki stanowią eventy oraz dział Myślodsiewnia.

2.6. Zamiast bilokacji wprowadzamy możliwość "zwieszenia" gry. Jeśli Twój partner nie odpisuje, możesz zgłosić to Administracji, która zamrozi Twoją pierwszą grę i wyda pozwolenie na drugą. Możesz to jednak zrobić dopiero po upływie 12 godzin od Twojego ostatniego odpisu. Pierwszą grę należy dokończyć jak najszybciej po powrocie partnera.

Postacie


3.1. Można posiadać wyłącznie 3 multikonta. Chyba, że Użytkownik wykazał się świetnym prowadzeniem dotychczas posiadanych postaci i uzyska zgodę Administracji na założenie kolejnej.

3.2. Na forum dostępne są 3 grupy: Breath of life / Lost souls / Shadow Squad. Dołączenie do grupy Forever Damned jest możliwe jedynie drogą fabularną. Oznacza to, że postać może zostać Śmierciożercą jedynie poprzez sytuację odegraną fabularnie.

3.3. Genetyki rządzą się własnymi prawami i posiadają pewne ograniczenia, z czym zapoznać można się w dziale "organizacja".

3.4. Postacie nieaktywne, które nie zakomunikowały swojej nieobecności, będą pozbawiane koloru oraz rang po 3 tygodniach.

3.5. Istotna sprawa - avatary. Przede wszystkim powinny być w rozmiarze 200x320 pikseli. Po drugie zaś - muszą przedstawiać postać realną. Żadnych rysunków, mang, czy czegokolwiek w tym guście. Ze względów estetycznych prosi się o mało jaskrawe kolory avatarów.


Mistrz Gry


4.1. Jak już zostało wspomniane - Mistrz Gry jest jedyną wszechwiedzącą i wszechmogącą postacią na forum. Z tego względu może się wtrącić do rozgrywki w każdej chwili.

4.2. Nie jest możliwe zignorowanie postów Mistrza Gry. Jeśli napisane zostało coś, co dotyczy Twojej postaci - zastosuj się do tego, nie udawaj, że nic się nie stało.

4.3. Jednocześnie Mistrz Gry nie jest zgredem, który tylko czeka, żeby uprzykrzyć Użytkownikom grę. Wręcz przeciwnie - jego zadaniem jest urozmaicanie gry. Walczy tylko i wyłącznie z nudą, nie z Użytkownikami.

4.4. Mistrz Gry rozstrzyga  fabularne kwestie sporne.

Zaklecia i pojedynki


5.1. W spisie zaklęć można zauważyć, że niektóre z nich wymagają interwencji MG, inne niekoniecznie. Interwencja MG opiera się natomiast najczęściej (choć nie zawsze) na rzucie kośćmi. W sytuacjach wyjątkowych należy polegać na zdrowym rozsądku MG.

5.2. Jeżeli zaklęcie nie wymaga interwencji MG, to znaczy, że o jego efektach decyduje ofiara zaklęcia. Chyba, że grające osoby ustalą to między sobą inaczej.

5.3. Jeżeli jednak czyjaś postać okazuje się być człowiekiem z gumy lub człowiekiem-tarczą, której żadne zaklęcia się nie imają... Najpewniej do akcji włączy się MG - by nadać jej nieco realizmu.


Na koniec


6.1. Wszelkie kwestie nieporuszone w Regulaminie odwołują się do zdrowego rozsądku i logiki Użytkowników. Jeśli będzie to jednak konieczne, zostaną dopisane również punkty, tyczące się kwestii najbardziej oczywistych.

6.2. Rejestracja i złożenie karty jest jednoczesnym potwierdzeniem akceptacji regulaminu.

6.3. Administracja zastrzega sobie prawo do zmiany Regulaminu i poinformowania o tym Użytkowników.Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 

Regulamin forum 10/12/15

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Red Thunder- strona główna :: 
Organizacyjnie
 :: 
Informacje
-